widget body - 88c4cecce3657998a90988066886ea0e

Lederteamet

Yngve Lindvig

CEO
yngve@learnlab.net
+47 907 85 069

Jarl Inge Wærness

Content Director
jarlinge@learnlab.net
+47 911 63 165

Daniel Rutz

Strategy Director daniel@learnlab.net
+49 1747820910

Erlend Kobro

Product Manager
erlend@learnlab.net
+47 452 91 802

Stian Brestrup Titland​

Sales Manager
Stian@learnlab.net
+47 926 22 212

Inger Lise Bratteteig

Project Manager



Peter Ulholm

Director
Denmark
Peter@learnlab.net
+45 31 35 40 33

Tone Mari Gurskevik

Customer Success Manager
tonemari@learnlab.net
+47 926 36 037

Thomas Dreisig

Product manager
Denmark thomas@learnlab.net
+45 28 10 28 91

Stig-Erik S. Steimler

Customer Success Manager
stigerik@learnlab.net
+47 971 29 163

Victor Jaxhagen

Head of Marketing
Victor@learnlab.net
+47 920 91 926

Tonje Larsen

Customer Success Manager
tonje@learnlab.net
+47 959 89 177

Alexander Risøy

CTO



Forskere

Tony Burner

Internasjonal forsker og kritisk venn

Louise Stoll

Internasjonal forsker og kritisk venn

Rolf K. Baltzersen​

Researcher


Om Os

LearnLab er et norsk baseret firma grundlagt i 2017 med hovedsæde i Oslo. Grundlæggerne har mere end 25 års erfaring med uddannelsesudvikling og teknologi.

People climbing a ladder

Kreativ og engagerende læring for en bedre verden!

Gennem Learnlab kan lærere og undervisere skabe forløb med en variation af interaktive opgaver, visualisere indhold og engagere deltagerne gennem deres devices. Learnlab tilbyder også licensbaseret kvalitetsindhold til uddannelser og vurderingsdata. En del af vores langtidsvision er at skabe et godt alternativ til vurdering og målinger i skolen. Vi tor på, at dette er muligt ved at indsamle data fra den viden, der skabes undervejs i stedet for standardiserede tests eller eksamen ved slutningen af et forløb.

Læs mere om vores apps
Girl talking into a phone cap

Medstifter af ARC

Learnlab var med til at grundlægge af ARC som består af en global gruppe af uddannelsessystemer, der arbejder på at fremme lighed, brug af alles evner, trivsel, inklusion, demokrati og menneskerettigheder for alle elever.

Læs mere om ARC

Vores mission

Vi ønsker at påvirke fremtiden ved at skabe og dele engagerende undervisningserfaringer, som bygger på en dybere forståelse og ny viden.